Święto Odzyskania Niepodległości 2016

Data dodania: 2017-12-18

Podobnie jak co roku w listopadowe popołudnie w Samorządowym Przedszkolu nr 95 przy ul. Żywieckiej spotkały się przedszkolaki wraz ze swymi rodzinami oraz zaproszeni goście aby wspólnie świętować Odzyskanie Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Po otwierającym uroczystość Polonezie, dzieci zaprosiły wszystkich do śpiewania znanych  patriotycznych pieśni takich jak; "Legiony”, „Wojenko, wojenko”, „Serce w plecaku” czy „Pałacyk Michla”. Ze sceny popłynęły również melodie i słowa mniej znanych, acz równie pięknych piosenek,  jak  ukochana przez dzieci  „Dziewczyna z granatem” z filmu „Czas honoru”. Oprócz rodziców i dziadków do wspólnego śpiewu włączyli się obecni na uroczystości przyjaciele przedszkola:  żołnierze Wojska Polskiego, harcerze z Kręgu Seniorów Harcerstwa Borkowskiego „Stara Brać”, Radny Miasta Krakowa oraz  Radni Dzielnicy IX.  Swoimi głosami wsparli dzieci również harcmistrzowie,  prowadzący  gromady zuchowe na terenie przedszkola,  państwo Barbara i Jacek Kucharscy oraz harcerze - absolwenci placówki. Mieli oni okazję zaprezentować się w swoich harcerskich mundurach gdy stojąc w kręgu na scenie wspólnie z zuchami ze wszystkich grup  śpiewali „Płonie ognisko”.  Na zakończenie  przedszkolaki pożegnały wszystkich skocznym Mazurem. Wychodząc wzruszeni goście ocierali łzę z oka, a do domów zabrali ze sobą nie tylko czerwone róże i pamiątkowe obrazki wykonane przez dzieci, ale także piękne wspomnienia.