Święto Odzyskania Niepodległości 2014

Data dodania: 2015-01-12

Dnia 12 listopada 2014 r. podobnie jak co roku zebraliśmy się w naszym przedszkolu aby razem obchodzić Święto Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. W tym roku dzieci z gr.II i III przedstawiły program artystyczny pt. Zakazane piosenki zapraszając wszystkich gości do wspólnego śpiewania. Oprócz rodziców  i dziadków naszych przedszkolaków gościliśmy: Radnego Miasta Krakowa pana Adama Migdała, Radną Dzielnicy IX panią Renatę Grotowską oraz przyjaciela naszego przedszkola aktora Teatru Ludowego ułana pana Włodzimierza Brodeckiego. Ku naszej wielkiej radości  swoją obecnością zaszczyciły nas również harcerki  z  Kręgu Seniorów Harcerstwa Borkowskiego "Stara Brać" oraz  zuchy z borkowskich gromad zuchowych (absolwenci naszego przedszkola  ).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         W leśnej scenerii z biało- czerwonymi opaskami na ramionach dzieci zaśpiewały takie piękne piosenki jak: "Pałacyk Michla", "Serce w plecaku", "Przybyli ułani pod okienko", "Piechota", "Legiony" czy "Hej chłopcy bagnet na broń". Wzruszeni goście nieraz ocierali łzę z oka, a do domów zabrali ze soba nie tylko białe róże i obrazki wykonane przez dzieci, ale także piękne wspomnienia.