Konkurs plastyczny „Pamiątka z Krakowa” 2013

Data dodania: 2013-07-25

Dnia 10 kwietnia 2013 r. w CSW „Solvay” odbyło się uroczyste wręczenie nagród w IX edycji konkursu „Pamiątka z Krakowa - krakowska torebka”.

Organizatorami konkursu było jak co roku nasze przedszkole oraz CSW „Solvay” .Tegoroczna edycja odbyła się pod patronatem Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie. W związku ze zmianą formy konkursu do udziału w nim zostały zaproszone 2 grupy dzieci 6 letnich z Przedszkola nr 10 przy ulicy Strąkowej oraz 2 grupy dzieci 5-6 letnich z naszego przedszkola. Wszystkie grupy /w okresie od lutego do marca/ wzięły udział w zorganizowanych w Muzeum Etnograficznym  warsztatach poświeconych wzorom krakowskim. Podczas warsztatów po okiem instruktorów  dzieci wykonały torebki ozdobione motywami  krakowskimi. Następnie w CSW „Solvay” zorganizowano wystawę wszystkich prac dzieci. W związku z tym, że wszystkie prace zostały wykonane na bardzo wysokim poziomie, jury zdecydowało o przyznaniu nagród i wyróżnień wszystkim grupom biorącym udział w konkursie. Dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody w postaci książek i materiałów papierniczych  oraz obejrzały przedstawienie pt. „Kwiat paproci”.