Innowacja pedagogiczna "Zaczarowany świat muzyki"

Data dodania: 2023-08-21

Dzieci z gr X przez cały rok szkolny 2022/2023 realizowały innowacje pedagogiczną "Zaczarowany świat muzyki" . W ramach cotygodniowych warsztatów muzycznych poznawały nuty metodą kolorowych dźwięków, grały na instrumentach perkusyjnych oraz dzwonkach chromatycznych , tworzyły improwizacje muzyczne oraz instrumentacje do utworów muzyki klasycznej. Wzięły udział w warsztatach gry na bum bum rurkach, koncercie na skrzypce i pianino, a także odwiedziły Filharmonie. Uczyły się układów choreograficznych oraz tańców narodowych. Swoje umiejętności prezentowały na konkursach muzycznych. Zdobyły wyróżnienie w konkursie piosenki "Moja rodzina", wyróżnienie w Przeglądzie jasełek oraz I miejsce w Przeglądzie Artystycznym Przedszkoli w kategorii orkiestra. Na zakończenie innowacji Krasnale przygotowały przedstawienie muzyczne oraz zaprosiły rodziców do wspólnego muzykowania. GRATULUJEMY :)))