ZAPROŚ TEATR DO DOMU

Data dodania: 2020-04-29

Zawieszenie działalności placówek kulturalnych w Polsce wcale nie musi oznaczać braku dostępu do sztuki! Dzięki nowoczesnym technologiom mamy szansę cieszyć się nią wirtualnie. Polskie teatry korzystają z dzisiejszych możliwości i przenoszą swoje funkcjonowanie do sieci. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zapracowanych rodziców i znudzonych dzieci, prezentują szeroką ofertę spektakli, które mali widzowie będą mogli zobaczyć ONLINE.

Prezentowane przeze mnie poniżej propozycje to tylko niewielka część tego, co można znaleźć w Internecie, zapraszam do szukania i oglądania.

Małgorzata Ożóg

 1. https://teatrwielki.pl/dzialalnosc/edukacja/moni-i-uszko/
  Moni i Uszko to psotne rodzeństwo, które uwielbia operę. Szkoda tylko, że nie do końca wie, jak się w niej zachować! W końcu w teatrze na każdym kroku kryje się coś tajemniczego. Moni i Uszko nie zważają jednak na kolejne wpadki, i konsekwentnie próbują poznać sekrety opery. Odkryjcie je razem z nimi podczas wyjątkowego cyklu medialnego Moni i Uszko
 2. http://vod.teatrwielki.pl/stream/vod/bajko-gdzie-jestes/
  "Bajko, gdzie jesteś?" to niezwykły spektakl Teatru Wielkiego, którego głównym bohaterem jest... niezwykła dziecięca wyobraźnia. To właśnie ona sprawia, że postaci takie jak księżniczki, rycerze i smoki stają się prawdziwe.
 3. http://teatrlomza.pl/spektakle-teatralne-online/
  „Ubogi książę” to wyjątkowa opowieść o tym, co naprawdę istotne. Oparty na baśniach Hansa Christiana Andersena spektakl przedstawia świat pełen konfliktów, w którym brzydota staje tuż obok piękna, a dobro musi mierzyć się ze złem.
 4. https://teatranimacji.pl/artykul/teatralne-piosenki-online/
  Nic nie poprawia nastroju bardziej, niż muzyka! Doskonale wie o tym Teatr Animacji, który w obliczu panującej epidemii korona wirusa postanowił przywrócić uśmiech na twarze widzów z pomocą piosenek ze swoich aktorsko-lalkowych koncertów!
 5. https://iteatr.tvp.pl/36866367/wideo
  iTeatr to wyjątkowa inicjatywa, która wychodzi naprzeciw potrzebom nauczycieli, rodziców i uczniów. „Baśń o trzech konikach”, „Pchła Szachrajka” czy „Krawiec niteczka” – to tylko kilka z tytułów, jakie można zobaczyć na wirtualnych deskach Internetowego Teatru TVP dla szkół.
 6. http://www.groteska.pl/
  „Złap Groteskę w Sieci” to wyjątkowy cykl Teatru Groteska, który w tym trudnym dla wszystkich momencie wychodzi naprzeciw kulturalnym potrzebom najmłodszych. W każdy poniedziałek na stronie internetowej teatru będą pojawiały się piosenki z najpopularniejszych spektakli Groteski, a weekendami dzieci będą mogły obejrzeć kolejne sztuki z repertuaru Teatru Groteska.
 7. https://www.bagatela.pl/aktualnosc/czytamy-najmlodszym
  Teatr Bagatela zaprasza do odbiorników ( czyli przed laptopy, telefony etc.) na słuchanie czytanych przez aktorów klasycznych baśni i bajek.
 8. https://teatrandersena.pl/teatroteka-andersena-repertuar-spektakli/
  Teatr im.Hansa Christiana Andersena w Lublinie w ramach projektu „ Teatroteka Andersena” zaprasza co weekend do oglądania wybranego spektaklu dla dzieci. W najbliższym czasie będzie można zobaczyć przedstawienia pt „ Czarodziejski flet Mozarta” oraz „Tymoteusz i Łobuziaki”. Oprócz tego aktorzy zapraszają dzieci do „Teatralnych podróży” po zakamarkach teatru oraz do „Spotkań z lalką teatralną”. Publikują też nagrania audio lub video z cyklu „Domowe czytanie Andersena”.
 9. http://www.teatrlalek.wroclaw.pl/
  Wrocławski Teatr Lalek co tydzień w niedzielę zaprasza na rodzinne oglądanie spektakli ONLINE oraz proponuje ciekawe zabawy teatralne ( z przygotowanymi materiałami do ściągnięcia i wydruku).
Script logo