Zajęcia pt. "Poznajemy Biegun Północny"

Data dodania: 2023-02-07

Dnia 20 stycznia dzieci z gr. IX odwiedził tata Jasia, który opowiedział im o wyprawie na Spitsbergen. Przedszkolaki obejrzały prezentację przedstawiającą krajobrazy dalekiej północy oraz rośliny, które tam rosną. Wysłuchały z wielkim zainteresowaniem historii o niedźwiedziu polarnym, który odwiedził bazę. Dzieciaki miały też okazję oglądać i dotykać rogów renifera i kręgu wieloryba. Tata Jasia, który na co dzień pracuje w Pracowni Gleboznawstwa i Geografii Gleb UJ , wyjaśnił też dzieciom jak ważna jest gleba dla wzrostu roślin. Dzięki zaś mikroskopowi i przeprowadzonym doświadczeniom dzieci mogły się poczuć jak naukowcy w prawdziwym laboratorium. Na koniec zajęć każdy otrzymał na pamiątkę kamień z Arktyki.