Wyjście do C.S.W.Solvay na spektakl w wykonaniu Strażników Miejskich

Data dodania: 2022-10-26

We wrześniu jeszcze raz wybraliśmy się do C,S,W,Solvay tym razem, aby obejrzeć spektakl pt. "Królestwo zakręconego czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach" w wykonaniu strażników miejskich. Scena centrum zamieniła się w bajkową krainę, w której spotkać można było wiele postaci m. in Czarodzieja Profilakticusa. Głównym celem przedstawienia było uświadomienie dzieciom w jaki sposób mogą dbać o swoje bezpieczeństwo i tak miedzy innymi dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, uświadomiły sobie dlaczego nie można zadawać się z nieznajomymi oraz dowiedziały się jak obronić się przed atakiem psa. Królestwo zakręconego czasu to przedstawienie nad którym pracowali funkcjonariusze z referatu oraz sekcji profilaktycznych, łącznie 8 osób. Spektakl dedykowany dzieciom w wieku 6 - 8 lat powstał we współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UMK w ramach programu Bezpieczny Kraków. Premiera przedstawienia odbyła się w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie. Opiekę artystyczną nad przedstawieniem sprawowała Anna Machacz natomiast autorem tekstów piosenek jest strażnik Roman Banasik.