Wyjazd do Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2

Data dodania: 2021-11-25

W ramach projektu " Wędrówka po świecie zawodów" przygotowanego przez Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną pn. "Krakowski Ośrodek Karier", a w którym nasze przedszkole bierze udział, dzieci z gr 5 i 6 pojechały do Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2. Na terenie warsztatów szkolnych przedszkolaki miały okazję poznać zawód: fryzjera oraz mechanika samochodowego. Uczestnicząc w warsztatach " Świat fryzjera" dzieciaki obejrzały różne przybory i sprzęt potrzebny w pracy fryzjerki ( lokówki, prostownice, suszarki, szczotki, grzebienie, nożyczki). Poza tym same czesały i układały włosy manekinów oraz poddawały się różnym zabiegom fryzjerskim, na koniec z dumą prezentując swoje fryzury. Natomiast podczas warsztatów pt. " Co w aucie piszczy" przedszkolaki obejrzały różne elementy samochodowe, które mogą podlegać naprawie ( silnik, tłoki ), zobaczyły jak zmienia się olej oraz jak ściąga się koło, zmienia oponę, wywarza i montuje z powrotem. Zobaczyły też jakimi narzędziami i przyrządami posługuje się mechanik, a nawet same próbowały z kilku korzystać.