Wyjazd do Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1

Data dodania: 2021-11-25

W ramach realizacji projektu " Wędrówka po świecie zawodów" dzieci z grupy 7 pojechały do Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 gdzie poznały zawód plastyka, stolarza, ogrodnika i elektryka. Na początek przedszkolaki wzięły udział w warsztatach twórczych pt: „ W pracowni malarskiej - zabawy z gipsem” . W trakcie ich trwania pan plastyk opowiedział o sposobach zdobienia tworzywa: kamień, gips, glina. Następnie przeniósł dzieci w świat kolorów (farby), zdradził dzieciom tajemnice łączenia ich w dowolną barwę i tworzenia zupełnie nowych zdobień kolorystycznych. Mali artyści mieli za zadanie ozdobić figurki gipsowe, w dowolny sposób, używając palety barw według swoich upodobań. Pan Plastyk był pod wrażeniem artyzmu dzieci w wykonywaniu zdobień; szczególnie dokładności i estetyce malowanych figurek. W drugiej części wędrówki związanej z kolejnymi zawodami , dzieci zwiedziły pracownie: stolarską- gdzie pan stolarz pokazał im sposoby łączenia drewna w dowolne kształty. Pracownie ogrodniczą, w której pani ogrodniczka zapoznała dzieci z roślinami ogrodowymi, które każdy mógł poznać wzrokowo i za pomocą węchu. Na koniec zaś pracownię elektryczną gdzie pan elektryk zademonstrował „siłę prądu”, dzieci były zafascynowane opowiadaniem o „pstryczkach elektryczkach”, przełącznikach i różnych niezbędnych w świecie elektryczności drucikach.