Warsztaty pszczelarskie

Warsztaty » Warsztaty pszczelarskie

Data dodania:09-07-2018

W maju 2018 r. przedszkolaki z grupy I, II (Żywiecka) oraz II, III (Kościuszkowców) wybrały się do pobliskiego klubu Iskierka na warsztaty pszczelarskie prowadzone przez pszczelarza pana Andrzeja Ożóg. Warsztaty te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca pszczelarza, jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz czy podkarmiaczka. Zaglądały do wnętrza tradycyjnego trzcinowego ula, obserwowały żywe owady zabezpieczone w klateczkach transportowych oraz oglądały preperaty owadów ( pszczołę, osę, trzmiela, szerszenia) w powiększeniu cyfrowym. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami oraz nauczyły się odróżniać pszczołę od osy ( zarówno pod względem wyglądu jak i zwyczajów). Na koniec każdy mógł skosztować przepyszny miód i przymierzyć dziecięcy strój pszczelarski.

Więcej na temat pszczelego projektu można przeczytać na stronie www.poznajpszczoly.edu.pl