Warsztaty "Jak powstają zdjęcia"

Data dodania: 2023-02-07

Mama Leona przeprowadziła w grupie III i V warsztaty podczas, których dzieci mogły się dowiedzieć jak powstają zdjęcia. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, dotknąć i porównać różne rodzaje aparatów fotograficznych. Dowiedziały się jak kiedyś zdjęcia zapisywano się na kliszach i wywoływano w ciemności, a teraz są zapisywane na małych kartach pamięci i wywoływane z użyciem komputerów. Następnie dzieci otrzymały zadania, pierwsze by odszukać na kliszy zdjęcie domu, co okazało się trudnym wyzwaniem. Drugie polegało na posegregowaniu różnych zdjęć na stare i nowe- tu sprawa była prostsza. Na koniec mama Leona opowiedziała dzieciakom rodzinną historię znalezienia bardzo starego albumu ze zdjęciami, który również wszystkim pokazała. DZIĘKUJEMY :)))