Uroczystość z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

Data dodania: 2019-12-07

W dniu 18 listopada po południu podobnie, jak co roku od wielu już lat, w naszym przedszkolu spotkały się przedszkolaki wraz ze swoimi rodzinami oraz zaproszeni goście, aby wspólnie świętować Odzyskanie Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Podczas tegorocznego spektaklu przypomnieliśmy również o 80-tej rocznicy powstania Szarych Szeregów. Dzieci opowiadały o bohaterstwie harcerzy, którzy podczas wojny podejmowali się wielu zadań: roznosili pocztę, prowadzili zwiad, przenosili meldunki między powstańczymi oddziałami, wspierali ludność cywilną stolicy. Ze sceny wybrzmiały słowa takich piosenek jak: „Pałacyk Michla”, „Szare szeregi”, „Serce w plecaku” czy „A jeśli nie wrócę przed świtem”. Oprócz rodziców i dziadków do wspólnego śpiewu włączyli się obecni na uroczystości przyjaciele przedszkola: harcerze z Kręgu Seniorów Harcerstwa Borkowskiego „Stara Brać”, aktor Teatru Ludowego ułan pan Włodzimierz Brodecki, Radny Miasta Krakowa oraz Radni Dzielnicy IX. Swoimi głosami wsparli dzieci również harcmistrzowie, prowadzący gromady zuchowe na terenie przedszkola, laureaci Orderu Uśmiechu państwo Barbara i Jacek Kucharscy. W ubogaceniu uroczystości pomogli nam harcerze- absolwenci naszego przedszkola, czytając teksty, śpiewając i pięknie się prezentując w harcerskich mundurach. Wychodząc wzruszeni goście ocierali łzę z oka i zapowiadali, że długo jeszcze będą wspominać piękne tańce i piosenki zaprezentowane przez dzieci.