Uroczystość z okazji Odzyskania Niepodległości 2022

Data dodania: 2023-01-26

W tym roku w listopadzie podobnie, jak w poprzednich latach ( przed pandemią) spotkaliśmy się wszyscy: przedszkolaki wraz ze swoimi rodzinami oraz zaproszeni goście, aby wspólnie świętować Odzyskanie Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Spektakl przygotowały dzieci z gr IX czyli Zuchy Borkowskie oraz dzieciaki z gr.VIII. Ze sceny wybrzmiały słowa takich piosenek jak: „Pałacyk Michla”, „Pierwsza Kadrowa" ."Legiony", " Przybyli Ułani pod okienko" i wielu innych. Oprócz rodziców i dziadków do wspólnego śpiewu włączyli się obecni na uroczystości przyjaciele przedszkola: harcerze z Kręgu Seniorów Harcerstwa Borkowskiego „Stara Brać”, Radny Miasta Krakowa, Przewodniczący Rady Dzielnicy IX oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa druh Andrzej Gaczorek. Swoimi głosami wsparli dzieci również ks. proboszcz z parafii Matki Boskiej Zwycięskiej oraz siostra zakonna ucząca w naszym przedszkolu. W ubogaceniu uroczystości pomogli nam harcerze- absolwenci naszego przedszkola, czytając teksty i pięknie się prezentując w harcerskich mundurach. Wychodząc wzruszeni goście ocierali łzę z oka i mówili, jak to dobrze było, móc znów się spotkać i pośpiewać na chwałę Niepodległej.