Święto Odzyskania Niepodległości 2015

Data dodania: 2016-02-03

Dnia 13 listopada 2015  jak co roku zebraliśmy się w naszym przedszkolu aby wspólnie świętować Odzyskanie Niepodległości przez naszą Ojczyznę. W tym roku dzieci z gr. III i IV przeniosły nas w swej teatralnej opowieści do stóp starego dębu, który stojąc na skraju lasu widział najpierw wędrujących rycerzy, potem legionistów, partyzantów, a na koniec swym gościnnym cieniem powitał  harcerzy. Snując stare opowieści dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi zaśpiewały: "Pieśń o małym rycerzu", " Maszerują strzelcy", "Idą leśni" czy " Rozszumiały się wierzby płaczące". Podczas uroczystości  przedszkolaki zatańczyły też pięknie i dostojnie  poloneza oraz  mazura, czym bardzo wzruszyły zaproszonym gości.
Nasze zaproszenie na wspólne śpiewanie przyjęli jak co roku: Radni Dzielnicy IX, przyjaciel naszego przedszkola aktor Teatru Ludowego ułan pan Włodzimierz Brodecki oraz harcerze z Kręgu Seniorów Harcerstwa Borkowskiego "Stara Brać". Nie zabrakło również harcmistrza Jacka Kucharskiego prowadzącego nasze gromady zuchowe oraz harcerzy- absolwentów naszego przedszkola. Zarówno zuchy jak i harcerze pięknie prezentowali się w swoich mundurach i na koniec uroczystości złączeni w kręgu odśpiewali "Płonie ognisko".