Święto Odzyskania Niepodległości 2013

Archiwum » 2013 » Święto Odzyskania Niepodległości 2013

Data dodania:27-01-2014
Podobnie jak co roku w listopadowe popołudnie spotkaliśmy się aby wspólnie świętować Odzyskanie Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Gospodarzami tego spotkania były nasze najstarsze przedszkolaki - gr. III i IV, to oni zaprezentowali piękny program artystyczny bogaty w pieśni i piosenki niepodległościowe, przeplatane wzruszającymi wierszami i uwieńczone skocznym krakowiakiem i dostojnym polonezem.
Jak i w latach ubiegłych do wspólnego śpiewania zaprosiliśmy Radnego Miasta Krakowa pana Adama Migdała, Radnych Dzielnicy IX oraz oczywiście rodziców i dziadków naszych przedszkolaków. Swoją obecnością zaszczycił nas również wspaniały Przyjaciel naszego przedszkola aktor Teatru Ludowego niezastąpiony ułan pan Włodzimierz Brodecki.
W tym roku natomiast po raz pierwszy nasze świętowanie ubogacił swoim programem artystycznym zespół "Pogodna Jesień", który wystąpił w pięknych ludowych strojach śpiewając te bardzo znane, ale też te mniej znane pieśni patriotyczne.
W ten sposób poprzez wspólny śpiew takich pieśni jak "Piechota ", "Legiony" czy " Przybyli Ułani pod okienko"  udało nam się połączyć pokolenia we wspólnej radości i nadzieii na dobrą przyszłość naszej Ojczyzny.