Smocze warsztaty plastyczne 2019

Data dodania: 2019-08-28

W kwietniu 2019 nasze przedszkolaki z grup VIII i X rozpoczęły cykl warsztatów plastyczno-technicznych, których celem było przygotowanie smoka na Wielką Paradę Smoków organizowaną przez Teatr Groteska. Warsztaty dla naszych przedszkolaków prowadziła pani Alicja Kaczmarska-Strzebońska, a odbywały się one w pracowni Klubu „Iskierka” przy ul. Żywieckiej 44. Pierwsze zadanie polegało na przygotowaniu projektów przedstawiających smoka podróżnika. Następnie dzieciaki przystąpiły do wykonywania wielkiego smoczego łba z kartonów i wyklejanego warstwami szarego papieru. W tak zwanym między czasie przedszkolaki przygotowały też wielkie smocze uszy i wymyśliły imię dla smoka: Iskierek. Później przedszkolaki przystąpiły do malowania na długim pasie materiału kolorowych kół oraz z pomocą pani Alicji wycięły w nim prostokąty symbolizujące okna. Wtedy bowiem było już wiadomo, że nasz smok ma mieć kształt pociągu - w którym smocza głowa to lokomotywa, a tułów to wagony. Na koniec dzieciaki wykonały jeszcze z czarnego kartonu koła, które na tasiemkach zostały przyczepione do wagonów. Gotowy smok został przewieziony na Planty przy ul Gertrudy, skąd 2 czerwca o godz. 12:00 wyruszył w Wielkiej Paradzie Smoków na Rynek Główny. Wszystkie przedszkolaki były dumne ze swojego dzieła, a smok wspólnie z innymi swoimi braćmi wzbudzał zachwyt mieszkańców Krakowa i turystów. Po smoczej prezentacji na scenie pod Ratuszem wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe koszulki oraz smocze żelki i krakersy.