ROK SZKOLNY 2020/2021

Data dodania: 2021-07-17

AKCJA „PISZEMY LISTY - NIESIEMY RADOŚĆ”

Akcja ta została wymyślona w naszym przedszkolu w listopadzie 2020 celem jej było niesienie radości i otuchy osobom starszym w czasie pandemii oraz uświadomienie dzieciom, że nawet one choć jeszcze małe mają wpływ na rzeczywistość i mogą nieść pomoc innym. Adresatami akcji byli zaprzyjaźnieni z przedszkolem harcerze- seniorzy z Kręgu Harcerstwa Borkowskiego „Stara Brać”- 34 osoby w wieku od 70 do 100 lat

W ramach akcji:

• w listopadzie 2020 : dzieci ze starszych grup wykonały piękne obrazki, które wraz ze słowami otuchy wymyślonymi przez dzieciaki i hasłem „ Jeszcze będzie dobrze” zostały rozesłane pocztą
  • w grudniu 2020: dzieci z gr.10 wysłały własnoręcznie wykonane kartki świąteczne wraz z życzeniami oraz dołączyły narysowane przez siebie- Aniołki Pocieszenia. W tym miesiącu nasza akcja wpisała się w akcję MEN „ RAZEM NA ŚWIĘTA”- której celem jest niesienie pomocy innym i budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.
  • w styczniu 2021: dzieci z gr.10 wysłały piękne laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka
  • w marcu 2021: dzieci z gr.10 oraz dzieci z gr.4 ( Zuchy – Borkowskich Gromad Zuchowych „ Wilczki” i „Krasnalki” ) wysłały wykonane własnoręcznie kartki wielkanocne oraz papierowe zajączki

Do kartek świątecznych w grudniu i marcu zostały jeszcze dołączone Gazetki Harcerstwa Borkowskiego „ Biszkopt” redagowane przez Harcerski Szczep „ Solvay” im. Jana Pawła II działający przy naszym przedszkolu.

W odpowiedzi na naszą akcje harcerze- seniorzy dzwonili z podziękowaniami do Harcmistrza Jacka Kucharskiego ( prowadzącego nasze gromady zuchowe), do Dyrekcji przedszkola, otrzymaliśmy też podziękowania w formie kartek i listów, a nawet upominków dla dzieci ( słodycze, kolorowanki, kredki ). Wszystkie ciepłe słowa zawierały podziękowanie za pamięć i umilenie trudnych chwil samotności wynikłych z pandemii.

Akcja charytatywna "Piernik od Igorka"

Nasze przedszkole zaangażowało się w akcje charytatywne na rzecz Igorka – chłopca chorego na SMA-rdzeniowy zanik mięśni. Aby pomóc chłopcu i jego rodzicom w Polsce jest rozkręcana akcja „Piernik od Igorka” #Życie_dla_Igora . Postanowiliśmy do niej dołączyć- nasza pani logopedka opowiedziała dzieciom ( w delikatny sposób) o trudnej sytuacji chłopca. Następnie dzieciaki z całym sercem i zaangażowaniem przystąpiły do dekorowania upieczonych przez nas pierniczków, aby swoją pracą pomóc Igorkowi. Następnie pierniki zostały zapakowane do woreczków z dołączonym logo akcji ( dwie stópki w kółeczku), które dzieci same pokolorowały.

W piątek paczuszki z pierniczkami były wystawione na stoisku charytatywnym i tam do zaplombowanej puszki można było wrzucić wolne datki oraz zabrać pierniczkowe słodkości do domu. Po akcji wszystkie pieniądze wrzucone do puszki zostały przelane na konto Fundacji „Serce dla maluszka”.