Projekt "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" - edycja 2022/2023

Data dodania: 2023-08-21

Już kolejny rok nasze przedszkole kontynuuje realizację projektu " Mały Miś w świecie wielkiej literatury", którego najważniejszym celem jest rozwijanie czytelnictwa dzieci przy współpracy z ich rodzicami.

We wrześniu gościliśmy w gr. VII i IX mamę Lilki i Wiktora, która czytała dzieciom o wesołych przygodach psa Reksia.

W październiku zawitała do gr. IX mama Rity, która przeczytała dzieciakom dwie książeczki o Franklinie oraz rozdała im zakładki do książek.

Dzięki mamie Jasia w gr. IX odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci panią Weroniką Szelęgiewicz. Opowiadała ona przedszkolakom o tym jak wygląda praca pisarza oraz przeczytała rozdział ze swojej nowej książki pt. " Koniberki- powrót na łąkę". Na koniec zaś dzieciaki miały okazję otrzymać autograf autorki .

W grudniu dzieci z gr VII odwiedziła mama Marcelka, która w ramach popołudniowego odpoczynku, przeczytała dzieciom książkę z czasów swojego dzieciństwa, autorstwa H. Bechlerowej pt. " O żabkach w czerwonych czapkach". Zainteresowała również dzieciaki innymi książeczkami przyniesionymi z domowej biblioteczki.

W drugim półroczu w ramach realizacji projektu:

W grupie 6 dzieci gościły mamę Ignasia, która zapoznała dzieci z zabawnymi przygodami dziesięciu skarpetek oraz mamę Antosia, która przeczytała dzieciakom jedną z bajek Jana Brzechwy.

W grupie 10 dzieciaki posłuchały książek czytanych przez mamę Adasia ( "Przygody kota Filemona") oraz ciocię Dagmary ( " Wiosna Muminków").

Na wiosnę dzieci z obu grup gościły w bibliotece osiedlowej gdzie słuchały czytanych przez panią bibliotekarkę przygód żółwia Franklina i zapoznały się z bogatym księgozbiorem tej placówki.

W maju ramach projektu nasze przedszkole odwiedziły uczennice klasy 6 pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 49, które z wielkim zaangażowaniem czytały dzieciom.