Projekt edukacyjny "Kocham Cię Polsko"

Data dodania: 2020-01-11

W listopadzie dzieci ze wszystkich grup wiekowych realizowały tematykę związaną z naszą Ojczyzną: poznawały polskie symbole narodowe, uczyły się patriotycznych wierszy i piosenek, słuchały polskich legend. Ponad to w grupie VIII przedszkolaki realizowały projekt edukacyjny pt. "Kocham Cię Polsko" podczas, którego zapoznały się z mapą Polski, poznały różne regiony naszego kraju ( ich krajobrazy, legendy, stroje ludowe ). Podczas zajęć prowadzonych przez nauczycielki dzieci miały również okazję poznać sylwetki sławnych Polaków i ich dokonania. W trakcie trwania projektu przedszkolaki wykonały też prace plastyczne na międzywojewódzki konkurs pt. "Dar wolności i niepodległości" oraz wzięły udział w akcji "Kartka dla powstańca" . Finałem projektu był natomiast występ dzieci z okazji Święta Odzyskania Niepodległości podczas, którego zaprezentowały wiersze i piosenki patriotyczne oraz zatańczyły Kujawiaka.