Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Zabawa sztuką"

Data dodania: 2022-07-16

W roku szkolnym 2021/2022 dzieciaki z gr. 6 biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Zabawa sztuką". Celem tego projektu jest wprowadzenie dzieci w świat sztuki, zapoznanie z wybranymi dziełami i ich twórcami, rozwijanie wrażliwości na piękno, zapoznanie z różnorodnymi technikami plastycznymi, rozwijanie kreatywności.
Realizując zadania zawarte w projekcie, w październiku dzieci zainspirowane obrazem Gustava Klimta " Drzewo życia" namalowały swoje obrazy oraz stworzyły w ogrodzie przedszkolnym dzieło niemalowane z użyciem darów jesieni. Ponad to dzieci poprzez prezentację multimedialną zostały zapoznane z różnymi dziełami " Sztuki ziemi ( land art)", a następnie podczas zabawy w parku tworzyły obrazy przy użyciu materiału przyrodniczego np. szyszek, liści, kasztanów, żołędzi, patyczków.

__________

W styczniu dzieci obejrzały obrazy Jaspera Johns " Od 0 do 9" oraz " 0 do 9" i porównały je, następnie ćwiczyły spostrzegawczość szukając cyfr na obrazie " Od 0 do 9", na koniec zaś przy użyciu niebieskiej, żółtej i czerwonej farby stworzyły swoje dzieła zainspirowane obrazami Johnsa.

__________

W lutym dzieci wcieliły się w rolę rzeźbiarzy lepiąc egzotyczne zwierzęta z masy solnej i plasteliny.

__________

W marcu przedszkolaki tworzyły wzory na bazie koła z użyciem przypraw i kolorowych zakrętek.

__________

W maju w ramach zadania " Sudoku z Władysławem Ślewińskim" -dzieciaki grały w grę logiczną polegającą na uzupełnianiu diagramu.

__________

W czerwcu zainspirowane twórczością Wojciecha Fangora malowały obrazy kolorowymi farbkami na mleku.