Ogólnopolski program edukacyjny "Skąd się biorą produkty ekologiczne"

Data dodania: 2022-07-24

Podobnie jak w zeszłym roku, w kwietniu realizowaliśmy w naszym przedszkolu ogólnopolski program edukacyjny " Skąd się biorą produkty ekologiczne" opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem programu było zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Dzieci z gr V i VI, które brały udział w tym programie otrzymały materiały książkowe poświęcone etapom powstawania różnych produktów ekologicznych, obejrzały również film edukacyjny związany z tą tematyką. W ramach zajęć dzieciaki założyły na sali eko-uprawy, przygotowały zdrowe przekąski z zakupionych przez rodziców eko-produktów. Bawiły się też w eko-sklep wykorzystując opakowania po produktach oznaczonych zielonym listkiem.