Jubileusz 60- lecia Przedszkola 2015

Data dodania: 2015-10-04

Dnia 13 czerwca 2015 w Klubie Kultury "Iskierka" miała miejsce wyjątkowa uroczystość obchodziliśmy bowiem 60-lecie istnienia naszego przedszkola oraz 10-lecie nadania mu imienia Kornela Makuszyńskiego. Na tę wspaniałą okoliczność dzieci pod kierownictwem pani rytmiczki oraz nauczycielek przygotowały  bogaty program artystyczy. Zgodnie ze scenariuszem napisanym przez jedną z nauczycielek ( panią Anetę Frey- Kobylską ) goście zostali zaproszerni w podróż muzyczno-taneczną śladami patrona przedszkola.Odwiedzili  Lwów, Kraków i Zakopane, a przewodnikiem podczas wędrówki był sam Kornel Makuszyński, w którego rolę wcielił się aktor Aleksander Szklarski. Pięknie ubranym w ludowe stroje Lwowiakom, krakowiakom i góralom towarzyszyli znani bohaterowie literaccy: Basia, Jacek i Placek, Małpka Fiki- Miki i Koziołek Matołek (  role te odgrywali  absolwenci naszego przedszkola).
Podczas uroczystości dyrektor  przedszkola pani Krystyna Dudek została wyróżniona odznaką Honoris Gratia przyznawaną przez Prezydenta Miasta Krakowa osobom zasłużonym dla miasta.
Po nagrodzonym wielkimi brawami spektaklu goście  zostali zaproszeni do naszego przedszkola, gdzie nastąpiło otwarcie wystawy zdjęć poświęconych historii naszej placówki oraz prezentującej pracę edukacyjno-wychowawczą z dziećmi w ostatnich latach.