80 Jubileuszowy Konkurs Szopek Krakowskich

Data dodania: 2023-02-07

W pierwszy czwartek grudnia nasze przedszkolaki z grupy VIII i IX udały się ulicą Grodzką prosto na Rynek gdzie przy pomniku Adama Mickiewicza zaprezentowały wykonaną przez siebie szopkę krakowską. Dzięki wspólnej pracy podczas warsztatów szopkarskich dzieciaki miały okazję włączyć się w kultywowanie jednej z krakowskich tradycji, poznać zabytki i legendy związane z naszym miastem, rozwinąć swoje zdolności plastyczne, uczyły się też współpracować w zespole. Dzieciaki wspaniale się prezentowały wędrując od pomnika Adasia na scenę przy Ratuszu, gdzie jak przystało na prawdziwych szopkarzy opowiedziały o swojej pracy nad szopką.
Naszym przedszkolakom było również dane przeżyć wielki sukces gdy w niedzielę odbierały w sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory nagrodę za zajęcie I Miejsca w kategorii Szopek Szkolnych.
Wszystkich serdeczne zapraszamy do podziwiania naszego dzieła na wystawie pokonkursowej w Pałacu Krzysztofory do 27 lutego.