71 Konkurs Szopek Krakowskich 2013

Data dodania: 2014-04-22

Nasze przedszkole już od ośmiu lat w pierwszy czwartek grudnia prezentuje wykonaną przez dzieci szopkę na krakowskim Rynku. Jasne więc było, że i w tym roku nie może nas zabraknąć wśród uczestników 71 Konkursu Szopek Krakowskich. Owoc naszych cotygodniowych warsztatów szopkarskich odbywających się na terenie C.S.W.Solvay, został zaniesiony 5 grudnia 2013 pod pomnik Adama Mickiewicza. Tam nasza szopka znalazła swoje godne miejsce wśród innych kolorowych dzieł sztuki wzbudzając bardzo duże zainteresowanie. Zaś o godzinie 12:00 została uniesiona w barwnym korowodzie na scenę pod Ratuszem, a następnie do Pałacu Krzysztofory. Nam zaś nie pozostało nic innego jak oczekiwanie na werdykt jury. Czekać jednak było warto bowiem nasza szopka otrzymała nagrodę specjalną Dyrektora Muzeum Historycznego Miasta Krakowa -  „Krzysztoforka i Dorotki". Radość dzieci była ogromna tym bardziej, że każdy przedszkolak otrzymał piękny imienny dyplom, a cała grupa duży zestaw drewnianych klocków i słodycze.