70 Konkurs Szopek Krakowskich 2012

Nasze przedszkole już od siedmiu lat bierze udział w Konkursie Szopek Krakowskich organizowanym przez Muzeum Historyczne. Jasne więc było, że i w tym roku podczas jubileuszowego 70- tego konkursu, na Rynku nie może zabraknąć wykonanej przez nasze przedszkolaki szopki. Powstała ona podczas cotygodniowych warsztatów szopkarskich odbywających się na terenie C.S.W. " Solvay"( szczegóły w zakładce: warsztaty szopkarskie).
Dumne ze swego dzieła dzieciaki 6 grudnia 2012 r. przy blasku słońca dotarły ze swoją barwną szopką pod pomnik Adama Mickiewicza. Tam znalazła ona swoje miejsce wśród innych kolorowych dzieł sztuki, wzbudzając bardzo duże zainteresowanie. Wszyscy oglądający i podziwiający naszą szopkę zwracali szczególnie uwagę na oryginalne samodzielnie wykonane przez dzieci kukiełki oraz innowacyjne wykorzystanie kawałków płyt CD, naklejonych na wieże i pięknie błyszczących w grudniowym słońcu. O godz. 12:00 wyruszyliśmy w barwnym korowodzie, aby zanieść naszą szopkę do Pałacu Krzysztofory, gdzie zajęła należne jej miejsce, a nam pozostało czekać na werdykt jury.
Czekać było warto bowiem w niedziele 8 grudnia odebraliśmy z rąk Prezydenta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego WYRÓŻNIENIE SPECJALNE . Radość dzieci z powodu zdobytej nagrody była wielka, zaś każdy przedszkolak, który 22 grudnia pojawił się z rodzicami na spotkaniu, zorganizowanym przez muzeum, specjalnie dla małych szopkarzy otrzymał imienny dyplom oraz kilka upominków.